Tähelepanek: kuidas lihtsalt ja lahedalt piraatlusest hoiduda?

 (4)
Tähelepanek: kuidas lihtsalt ja lahedalt piraatlusest hoiduda?
Foto: Shutterstock

Kui tahad interneti teel filme või sarju vaadata ja keeldud piraatluse libedale teele astumast, siis pakuvad palju meelelahutust striiminguteenused ja digivideolaenutused.

Aga kuidas teada, kust mida saab ja kes pakub parima hinnaga? Kui ise ei taha tuhlama hakata, on abiks tasuta striiminguotsimootorid, mis teevad kogu „musta töö” ära. Üks neist on Eestis sel nädalal tegevust alustav JustWatch.

Kasutamine on täpselt nii lihtne, nagu lootsid: sisesta filmi või sarja pealkiri ja otsimootor teatab, kust seda saab. Sisupakkujaid on andmebaasis viis: digivideolaenutused Google’i Play Store ja Apple’i iTunes ning videoteenused Netflix ja Viaplay, samuti Fortele seni tundmatu nimi Mubi (mubi.com).

Kuna tuntud videoteenused on Eestis tegutsemist pigem vältinud (Netflix välja arvatud), pole JustWatchi otsimootori kasutamine meil nii palju abiks kui paljudes teistes riikides, sest sisu on vähe. Aga kui vaja kiiresti midagi leida, on sellest muidugi abi. Forte spontaanse katse järgi toimib otsing kiiresti ja tõhusalt (suvalisi vasteid pole) ning otsikriteeriumeid saab piisavalt ise sättida. Samuti saab soovinimekirja teha ja eraldi vaadata, mida on hiljuti lisatud.