Triin Roosalu: naised peavad prestiižsema töö saamiseks kandideerima konkurssidel, meestel piisab tutvustest. See ei ole aus!
(134)Tippjuhina peaks töötama veelgi rohkem Eesti naisi, see on nii kvantitatiivsete kui kvalitatiivsete uuringute järgi ilmselge, kuid võiksime olla siiski uhked ka selle üle, et strateegiliste loosungite tasandist veidi allpool tegutsevate juhtide ja tippspetsialistide seas on Eestis naiste osakaal suurem kui mõneski teises riigis.
Praxise hiljuti avaldatud aruanne 2023. aasta suvel naistippjuhtide ja meestippjuhtidega tehtud (panete tähele, kui võõralt see kõlab?) intervjuudes jagatud kogemustest kordab üle varem Eestigi uuringutes mainitud tõsiasjad. Töötavate naiste, sh tippjuhtide suurem summaarne nädalane töökoormus koduste tööde arvel võiks justkui viidata sellele, et suuremate eraeluliste kohustustega naised ei kaalugi tippjuhi tööd.
Ning prestiižsema töö saamise teed erinevad meeste ja naiste puhul suurel määral, eeldades naiste puhul kandideerimist ametlikel konkurssidel, kus võib olla eeliseks kõrgema hariduse omandamine, samal ajal kui meeste puhul on tarvilik eelkõige õigete tutvuste ja võrgustike ehitamine.