Programmi raames ehitatakse kaks maja Viljandisse, kaks maja Saarepeedile, neli maja Juurusse ja kaks maja Elvasse, teatas sotsiaalministeerium. Kokku saab endale uue kodu 80 last.

Sotsiaalminister Hanno Pevkuri sõnul on Šveitsiga sõlmitud leping tõhus täiendus juba otsustatud 22 asenduskoduks mõeldud peremajale, mis rajatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi abiga.

Pevkur märkis, et iga laps väärib korralikku kodu ning asenduskodusse sattunud lapsele peab riik suutma tagada nii koduse tunde kui võimalik. "Usun, et uued peremajad aitavad kodutunde loomisele oluliselt kaasa," lisas Pevkur.

Eesti-Šveitsi koostööprogrammi raamkokkuleppe kohaselt saab sotsiaalministeerium toetust 5 640 000 Šveitsi franki ehk ligikaudu 54,8 miljonit Eesti krooni.

Eesti riik lisab sellele omalt poolt ligikaudu 9,68 miljonit Eesti krooni. Projekt algab 2009. aasta oktoobris ja kestab kuni 2012. aasta veebruarini. Esimesena on plaanis alustada Viljandi ja Saarepeedi majade ehitamisega.

Koos Šveitsi abiprogrammi ja Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi rahadega rajatakse Eestisse lähiaastail kokku ligikaudu 40 peremaja, mis saavad koduks 300-350 lapsele. Kõik uued peremajad saavad olema 8-10 kohalised.