Eesti poliitikas on vähe antud selliseid lubadusi, mida tsiteeritakse ja visatakse lubajale nina peale veel seitse aastat hiljemgi. Enne 2007. aasta riigikogu valimisi andis Reformierakonna esimees, toonane peaminister Andrus Ansip ilmselt seni ühe mastaapseima lubaduse üldse: „Viime Eesti viie jõukaima Euroopa riigi hulka!” Valimisvõit tuli, Ansip jäi peaministriks. Kõlava lubaduse täitmise tähtajaks määras Reformierakond endale 15 aastat. Pool sellest ajast on läbi ja tuleb tõdeda, et isegi poolest rikaste riikide hulka jõudmise teest on Eesti pehmelt öeldes veel väga kaugel.

2006. aasta kevadel ei tundunud see missioon sugugi nii võimatu. Ansip ütles siis, et Eesti majandus kasvab ligi 10% võrra aastas, sündide arv kasvab ja kindlustunne tuleviku ees võimaldab ettevõtjatel investeerida ja töökohti luua. „Mõned analüütikud ennustavad, et saavutame Euroopa keskmise taseme 30 või 31 aasta pärast. Neid analüütikuid ma küll ei usu,” sõnas Ansip Eesti Päevalehe online-intervjuus 2006. aasta novembris. Tõepoolest, kõik näitajad tol ajal paranesidki, mis neist aga järgmistel aastatel edasi sai, seda vaata kõrval olevalt graafikalt.


Loe edasi, kui põhjendatuks Reformierakond täna seda lubadust peab ja kui lähedal või kaugel on partei oma eesmärgini jõudmisest.