PÄEVAREPLIIK | Krister Paris: millest on meie presidendil Putiniga rääkida?
President Kersti Kaljulaid võib kohtuda juba kolme nädala pärast Venemaa presidendi Vladimir Putiniga. Oleks kummaline, kui selline selgest taevast kaela langenud soolo ei paneks vähemalt kulmu kergitama.

Saime niisiis täna teada, et 18. aprillil Eesti saatkonna renoveerimistööde lõpetamise puhul Moskvasse sõitev Eesti president Kersti Kaljulaid on esitanud Venemaa riigipeale soovi kohtumiseks.
Muidugi, kui ta seda ei teeks, oleks tegemist ülima ebaviisakusega - välisriigi president sõidab sinu riiki külla ja teeb siis näo, justkui poleks peremeest olemaski? Nii ei lähe. Aga mis asja on meie riigipeal üldse Moskvas ajada? Remonttööde kvaliteeti saavad üle vaadata ka väljaõppinud spetsialistid. Mingil juhul ei jääks tema külaskäik n-ö kunstihuvilise eraisiku omaks ega üksnes Eestis siseasjaks.