Üks mõrvatud advokaadi tuttav ütleb, et inimestel on tavaliselt olemas loomulik ohutunne. „Kui paned käe leegile lähemale, hakkab see põletama ja tõmbad käe eemale. Teisel korral sa enam kätt nii lähedale ei pane. Pāvels Rebenoksil puudus selline tunne.“

***

Kaasas oli tal alati kaks rahakotti: üks maksmiseks ja teine näitamiseks. Viimases oli alati mitu tuhat eurot erinevates kupüürides: 500-eurone, 100-eurone, 50-eurone jne. Rebenoks proovis suitsetada küll sigareid ja piipu, kuid jäi lõpuks ikkagi truuks Parliament Blue sigarettidele. Nende järel käis Rebenoks eraldi Leedus ostureisidel, sest Lätis antud marki ei müüdud. 

***

Eksperdid on öelnud, et meedias esitatud teabe põhjal tundub Rebenoksi mõrv ebatüüpiline ja arusaamatu. Kriminaalpolitsei endine juht Valdis Pumpurs sõnas ajakirjale Klubs, et Rebenoksi mõrva puhul polnud mingit loogikat ja kuritöö erineb teistest palju tähelepanu pälvinud tapmisjuhtumitest. Vägivalduse määr jääb samuti mõistmatuks – sel moel panevad kurjategijad end ise ebasoodsamasse olukorda.

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega