Jüri Ratas on kogu oma senise poliitilise karjääri jooksul olnud ülimalt ettevaatlik ning suutnud enamasti vältida olukordi, kus temale isiklikult saaks ebakorrektset käitumist ette heita. Kuid näib, et endise maaeluministri suhtes juba augustis tekkinud kahtlustele reageerimata jätmine on sedavõrd ränk juhtimisviga, mis võib saada Ratasele peaministriametis saatuslikuks. Kuidas see juhtus?

Esiteks tuleb meelde tuletada, mis toimus augustikuus Eesti poliitikas. Selle valitsusega on seotud sedavõrd pikk kriiside ja skandaalide nimekiri, et raske on järge pidada. 

Augustis arutas Eesti avalikkus Martin ja Mart Helme katset vabastada ametist politseiameti peadirektor Elmar Vaher. Seda tehti räpakalt ja kummaliselt ning see tõi kaasa esimese tõsise kriisi kevadel moodustatud valitsuses. 

Peaminister, nagu ikka, töötas päevad ja ööd kriisi lahendamise nimel, mis kulmineerus punase auto ümber kogunenud võimuliitlaste ühispildiga ja siseministeeriumis välja kuulutatud vaherahuga. 

Pole midagi imestada, et kogu selles segaduses ei jätkunud peaministril aega, et lõpuni mõista, kui tõsised on teated võimu võimalikust kuritarvitamisest maaeluministeeriumis.

Avalehele
128 Kommentaari
Loe veel: