Samuti on Venemaa hakanud rindejoonele üle viima oma eliitüksuseid, mis näitab Keskuse hinnangul ressursipuudust ning suutmatust lähitulevikus läbi viia olulisi vastupealetunge või keerulisemaid sõjalisi operatsioone.

Ukraina luure andmetel on uuenenud ka Venemaa propaganda „käsiraamat“ ning käsilolevad narratiivid on „Ukrainas on massiline mobilisatsioon“, „välispartnerid on pettunud“, „Ukraina pealetung on ebaõnnestunud,“ „Ukrainas on totaalne korruptsioon“ ja „elu on okupeeritud territooriumidel suurepärane“.

Nii ei väsi üllatamast näiteks paavst Franciscus, kes oma pöördumises Venemaa katoliiklastest noorte poole kutsus neid „mitte kunagi reetma suure valgustatud Venemaa impeeriumi pärandit“ mille järglased nad on. Peale kõne ettelugemist hispaania keeles jätkas paavst aga spontaanselt itaalia keeles. „Ärge unustage oma pärandit. Te olete suure Venemaa järeltulijad. Suure pühakute, kuningate, Peeter I, Katariina II, suure Venemaa impeeriumi, kus on nii palju kultuuri ja humaansust. Te olete suure emakese Venemaa järeltulijad. Liikuge edasi.“

Sõnad, mis oluliselt ei erine Vladimir Putini retoorikast, mis tahes nende tagamõte ka ei olnud põhjustasid

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid