NATO eelpaigutatud vägesid Baltimaades ja Poolas nimetatakse ka püünistraadiks (tripwire)Ent nagu meie kaitseminister Jüri Luik hiljuti märkis (kohtudes Saksamaa kaitseministri Ursula von der Leyeniga – toim), pole selge, mis edasi saab, kui keegi sinna otsa komistab. Pole piisavalt vägesid, kes vajaduse korral appi jõuaksid. Kuidas sellega teie arvates on?


Ma ei tea, miks ta nii arvab. Kindlasti on meil olemas üksused, kes on valmis reageerima ükskõik millisele agressioonile.

Samal ajal tuleb arvestada Venemaa A2/AD (anti access / area denial) vahenditega. Vene õhutõrje ulatub peaaaegu terve Eesti kohale ning Suwalki koridori probleemi teame me kõik. Pole just lihtne läbi tulla.


Ma pole nõus. Minu meelest on NATO vägedel tohutu võime. Ning see on üks põhjusi, miks me korraldame nii palju õppusi, toome Baltimaadesse palju üksusi, et nad üheskoos harjutaksid ning suudaksid koos töötada. Meie 29 liikmesriigi võimeon tegelikult hiiglaslik.

Ent kolme Balti riiki ja Poola paigutatud üksustest pole ilmselgelt piisavalt tuge, et täiemõõdulist rünnakut tagasi lüüa. Meie eelmine president Toomas-Hendrik Ilves tegi avalduse, mis jõudis meediasse väitena, et Eesti on võimalik vallutada nelja tunniga – ehkki ta pärast ütles, et pidas silmas ainult Vene vägede reaktsiooniaega. Kas teile ei tundu, et me abi saabumiseni ikkagi vastu ei peaks?

Edasi lugemiseks:
1.99 Üksikartikkel ühe kliki mobiilimaksega