Eesti Maaülikool (EMÜ) tahab teada oma jalajälge. Esmasel uurimisel selgus, et ülikoolile kuuluvatel metsadel on jälje asemel... midagi, mis on jäljele vastupidine ehk siis mets seob korralikult süsinikku. Järgmise sammuna arvutatakse teiste maavalduste, hoonete ja majandamise jalajälg.

Mari Kartau

Isegi teadlaste ja teiste metsaspetsialistide, eriti aga lihtsalt asjaarmastajate vahel peetakse vahel tulisekski paisuvaid vaidlusi nn vana metsa rolli üle rohepöörde kontekstis.

Ain Alvela
Metsanduse arengukava jääb järgmise riigikogu järada (5)
Eelnõuga pole rahul looduskaitsjad, maaomanikud ega ettevõtjad

Uue aasta algul tärkas lootus, et viis aastat ette valmistatud metsanduse arengukava saab lõpuks kinnitatud. Kuigi valitsuses jõuti kokkuleppele, siis riigikogus lahvatasid taas poliitilised erimeelsused ja dokument pannakse nüüd valimiste eelseks ajaks ootele.

Mari Kartau
Teaduspreemia pälvinud Veiko Uri teab, kus on metsas süsinik (1)
Vaata ka teiste teaduspreemiate 2023 laureaate!

Kui palju on metsas süsinikku, kus see on, kust tuleb ja kuhu läheb – neile küsimustele oskab Eesti metsade kohta vastata kõige paremini Eesti Maaülikooli metsakasvatuse ja metsaökoloogia õppetooli metsaökosüsteemide professor Veiko Uri, kes teiste seas pälvis seekordse riigi teaduspreemia.

Mari Kartau

Brüssel heidab Eestile ette õhu kvaliteeti, terroristlikku veebisisu, laste seksuaalset kuritarvitamist ja rassismi puudutavate seaduseaukude kõrval ka liiga üldsõnalisi Natura alade kaitsekorralduskavasid. Neid kästi täpsustada juba 2016. aastal, nüüd on asja parandamiseks aega kaks kuud.

Mari Kartau

Eelmise nädala algul ilmusid keskkonnaministeeriumi kodulehele ehmatavad andmed – tuleb välja, et Eesti maa ja mets ei ole süsinikku sidunud juba umbes alates aastast 2017.

Mari Kartau