Paljukirutud puupõllud kahvatuvad Kalju Puki hoolitsetud istandike ees
Konkurss Parim metsamajandaja 2022, IV kandidaat

„Ei mul pole mingit plaani,“ vastab metsaomanik Kalju Pukk, kui hindamiskomisjon tema kavatsuste kohta pärib. Kõlab uskumatuna, sest noorte, korrapärastesse ridadesse istutatud metsade alusel võiks arvata, et istutatud on suisa tabeli järgi.

Mari Kartau
Andrus Niit rajab dendroparki künkale, kust on näha kogu tema mets
Konkurss Parim metsamajandaja 2022, III kandidaat

„Kutsutakse mind näiteks maakivimüüri laduma, ma ütlen, et kui kivid ise ära taote, siis võin tulla,“ muigab kuldsete kätega metsaomanik Andrus Niit. Lisatööde tegemiseks puudub ka vajadust, sest tulu tuleb metsast.

Mari Kartau
Looduskaitse ja maaomanike lepitamiseks plaanitakse taastada maadevahetus
Kaitsealuste maade riigile omandamine läheb tõenäoliselt KAHOSe alla

Keskkonnaamet on teinud ettepaneku, et riik hakkaks looduskaitsealuseid maid omandama kinnisasja avalikes huvides omandamise seaduse järgi, mis tooks tagasi ka sajandi alguses kurikuulsaks saanud maadevahetuse.

Mari Kartau

Napilt enne valitsuskriisi muutis endine keskkonnaminster Erki Savisaar RMK uuendusraiete pindala. Otsus tekitas palju emotsioone ning poliitilised arutelud ei vaibunud ka siis, kui Savisaar ja teised keskerakondlastest ministrid tagandatud olid.

Mari Kartau

Tundub ulmeline kujutada Eesti metsi ette ilma paksude kuusikuteta, kuid metsateadlased näevad seda võimalust juba praegu. Kuuse olukord muutub kriitiliseks ilmselt selle sajandi lõpukümnenditel, mis kuusepuu eluiga vaadates pole sugugi kaugel. Seetõttu otsitakse vastupidavamaid puid kohalike liikid...

Tiina Kaukvere