Magnus Pehrsson Foto: Karli Saul

Sõprusmängude tegijad

Magnus Pehrssoni juhendatava Eesti jalgpallikoondise viimaste kohtumiste mängupilt ja tulemused on kobedad. Viimase kümne matši saldo: viis võitu, kaks viiki, kolm kaotust, väravate vahe 13 : 6. Pole paha. Millal viimati oli jooksevsaldo nii uhke? Paraku on head tulemused saavutatud eelkõige sõprusmängudes. Hiljuti Rootsiga tehtud 1 : 1 viigist on raske teha kaugeleulatuvaid järeldusi, sest maavõistluses kohtusid sisuliselt B-koondised. Halba sõna öelda ei saa, Eesti liiga mängijad ei jäänud tegevuse mõtestatuse poolest Rootsi liiga palluritele alla. Õiglase hinnangu annab tiitlivõistlus, hädasti oleks MM-valiksarjas vaja saada Belgialt, Bosnia ja Hertsegoviinalt ning Kreekalt vähemalt kolm silma.

Nüüd või mitte kunagi!

Eesti naiste tennise seis on hea. Anett Kontaveit (vasakul) teeb läbilööki ja Kaia Kanepi (paremal) pole veel viimast sõna öelnud. Seega avaneb veebruari alguses Iisraelis peetavatel Fed Cupi Euroopa-Aafrika tsooni I grupi mängudel hea võimalus murda maailmaliiga üleminekumängudele. 14 võistkonnast pääseb üleminekumängudele kaks, tõele au andes nõuaks edasipääs siiski väikest eneseületust, sest hästi on komplekteeritud teisedki naiskonnad. Ukrainal on kolm edetabeli esisajanaist: Elina Svitolina (19.), Lesia Tsurenko (33.) ja Katerina Bondarenko (33.). Tugevad on ka Belgia (Yanina Wickmayer 41., Alison Uytvanck 48.) ja Suurbritannia (Johanna Konta 48., Heather Watson 55.). Aga kui mitte nüüd, siis millal veel?
Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi
Foto: Karli Saul

Spordimeedias peenhäälestusest ei piisa

Peaminister Taavi Rõivas raporteeris hiljutises intervjuus, et Eesti riigi ülesehitus on lõppjärgus ja suuri muudatusi pole vaja, tegeleda tuleb peenhäälestusega. Õnneks või kahjuks Eesti spordimeedia millegi säärasega kiidelda ei saa. Suunamuutused ja kannapöörded dikteerib sportlik edu ja ebaedu. Selles mõttes on Eesti sport tuultepöörises ja ajakirjanikud peavad kõvasti pingutama, et suundumustega kaasas käia. Nüüd tuleb end paremini kurssi viia vigursuusatamise, tõstmise ja naiste maadlusega, tänu Barutole ka vabavõitluse nüanssidega. Loodetavasti reageerib muutuvale olukorrale ka ETV. Oleks kahju, kui Mart Seimi võimalik EM-i medalivõit kõigi eestlaste teleripurki ei jõuaks.
Mart Seim
Foto: Madis Veltman