Tocllaraju mägi Foto: Shutterstock

Kohaliku mäegiidide ühenduse juht Alfredo Martin Quintana Figueroa on ajalehe teatel olnud e-kirja teel Jane Riga perega ühenduses. Quintana Figueroa sõnul peaksid Riga isa ja õemees saabuma Peruusse mõne päeva jooksul ja Figueroa on lubanud nad Huareze linna sõidutada. „Nad ei öelnud, kas tahavad otsingute jätkamist või mitte,” sõnas ta ja lisas, et seda otsustatakse, kui nad on kohal.

Hukkunute lähedastega ühenduses olnud alpinist Jaan Künnap rääkis, et lähedaste soov on, et otsinguid jätkataks ja kehad välja toodaks. Tegemist on keerulise, kuid tehniliselt teostatava pääste­operatsiooniga. „Ei tea, kas nõlva peal on veel laviiniohtu ka, siis need päästjad ei lähe sinna, aga minu teada vist ei ole. Ei tea, kui sügavale inimesed kukkusid. Nad raiutakse välja, kui nad leitakse. Samas ei tea, kui paks on jää,” arutles Künnap. Juhul kui mägironijatel oli köis küljes, oleks päästjatel hea mööda seda edasi minna. „Aga arvatavasti neil ei olnud, sest köit pole leitud,” sõnas ta.

Välisministeerium on teada andnud, et hukkunute kindlustusandja peaks päästekulud katma. „Meile praegu teadaoleva info põhjal peaksid nelja eestlase kindlustuse piirmäär ja tingimused võimaldama kulude katmist. Seni pole seetõttu tõusetunud vajadus täiendava toetuse järele,” öeldi ministeeriumist.