Üks lugu liikuva ülekandejaama Magnooliaga. Toompeale sõites tuli läbi sõita ühe kaare alt, mis bussi lage kogu aeg kraapis. „Ütlesin lõpuks seal, et lõpetage ära, nii ei saa enam! Ja siis süvendatigi teed selle jaoks, et sealt ilusti läbi pääseksime,” räägib Mati Linnamägi. Foto: Rauno Volmar

Mati Linnamägi on Eesti Televisioonis töötanud viiskümmend aastat, täpsemalt 1. veebruarist 1966. Lähiajaloo pöördelisi sündmusi on vähe, mille tunnistajaks ta oma ülekandebussi Magnoolia puldist poleks olnud. Augustiputš ühes iseseisvuse taastamisega pole erand. Teletöötajad olid Toompeal juba pea nädalapäevad varem. „Buss blokeeriti kividega ära. Ei saanud edasi ega tagasi. See võttis ikka kõhedaks küll,” ütleb ta.

Etteruttavalt, Linnamägi on tööl ka selle aasta 20. augustil ja, muide, sama ülekandebussiga, millega täpselt 25 aastat tagasi. Magnoolia on üks vanimaid, kui mitte kõige vanem tegutsev liikuv ülekandejaam maailmas. ETV ülekandejaamad on läbi aegade lillede nimesid kandnud. Kõige uuem on Iris, aastate jooksul on pensionile saadetud Lootos ja Krookus ning ka veidi kelmikama nimega, omal ajal nii-öelda põlve otsas valmis tehtud Kaktus.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: