Teisipäeva õhtune „Aktuaalse kaamera” uudis selle kohta, kuidas mõned Eesti ministrid Euroopa Parlamendis esinedes keeleoskusega hätta jäid, ajas meedia kihama: jutt on puine ja pähe õpitud, vale hääldus, minister ei saa aru, millest räägib.

Euroopa Parlamendi saadik Kaja Kallas kirjutas järgmisel päeval oma blogis, et uudislõiku vaadata oli tõepoolest piinlik. „Samas pean eilse meediakajastuse tasakaalustuseks ütlema, et teadus-, tööstus- ja energeetikakomisjonis esinesid Kadri Simson, Urve Palo ja Mailis Reps. Kõik said kenasti hakkama nii inglise keeles kui ka eesti keeles. Teadsid oma teemasid ja vastasid küsimustele,” kirjutas Kallas.

LP küsis ministrite keeleprobleemi kohta arvamust mitmelt kogenud euroametnikult.

„Kritiseeritakse Urve Palo, aga kui ta majandusministrina käis transpordinõukogus, sai ta oma esinemistega normaalselt hakkama ja rääkis inglise keelt ladusalt,” ütleb kahekordne Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas.

„Inimesed, mis te teete meie oma inimestega? See pole normaalne, kuidas pekstakse omasid. See pole kerge amet ja siin pole midagi irvitada,” reageerib parastamistulvale eurosaadik Yana Toom. Teisalt, nagu Toom tunnistas, tundis ta mõnes mõttes kahjurõõmu. „Nüüd siis saadakse ehk aru, mida tunneb Eestis elav venelane, kellelt nõutakse B2 eesti keele oskuse taset. Oleme kõik rumalamad, kui räägime võõrkeeltes.”

Avalehele
76 Kommentaari
Loe veel: