Ott Tänak Poola rallil Foto: M-Sport

• Tänaku võitlus sajandikega

Ott Tänak sai Poola rallil kolmanda koha, jäädes võitjale Sébastien Ogierile alla 23 sekundiga. Ühest küljest on seda palju, aga kui laotada kaotus distantsi peale laiali, siis äärmiselt vähe.

Poolas oli kiiruskatseid 313 kilomeetri jagu. Seega oli Tänak praegusest maailma parimast rallisõitjast, kahekordsest maailmameistrist igal kilomeetril aeglasem kõigest 0,073 sekundit. Alla kümnendiku!

Asjatundjad tõdesid, et Tänak tegi Poolas hullumeelset sõitu, ja arvasid, et gaasi juurde anda pole tal enam võimalik. Pigem tuleks Soome rallil end veidi rohkem vaos hoida.

Ent ometi… Kas pole võimalik olla kilomeetri kohta kümnendiku võrra kiirem? Kümnendik… See on silmapilgutus, viiv.

• Raha mängib?

FC Levadia oskas Meistrite liiga eelringis teha kaks viiki Belfasti Crusadersiga ega pääsenud põhjaiirlaste võõrsil löödud värava tõttu edasi. Peatreener Marko Kristali selgitus, et poolprofessionaalne vastane, kelle kapten viibis puhkusel, oli kõva, kõlab pateetiliselt.

„Ma ei tea, palju nad tööl käivad või pallimängule pühenduvad, aga eks küsige, palju nad selle tegevuse eest palka saavad. Mõnigi sealne poolproff teenib meie pärisproffidest rohkem,” sõnas Kristal enne mängu.

Esiteks teevad Crusadersi mängijad trenni kaks korda nädalas. Teiseks: kas palk teeb mängija tugevaks? Kui maksame Levadia palluritele sama palju, kui makstakse põhjaiirlastele, siis võidame?
Hetk Tallinna Levadia ja Belfasti Crusadersi kohtumisest
Foto: Ilmar Saabas

• Medalikurbus

Eesti kergejõustiklased on viimase 35 aasta jooksul võitnud noorte, juunioride ja U-23 Euroopa ja maailmameistrivõistlustelt 25 medalit. Ent mitu neist medalivõitjaist on täiskasvanute seas poodiumile pääsenud? Välisvõistlustel Rasmus Mägi, sisevõistlustel Ksenija Balta. Seega ei teagi, kas rõõmustada või kurvastada, kui kodusel U-23 EM-il tuleb medal.
Foto: Hendrik Osula