Kui kogu pere suvel Eestis kokku saab, on põhjust jällenägemist tähistada. Pildil paremalt Jüri Rute, Maive Rute, poeg Georg, tütar Caroline ja vanaema Malle. Foto: Erakogu Foto: erakogu

Maive Rute (47) on teist kuud uuel ametikohal – Euroopa Komisjoni teadusuuringute ja innovatsiooni peadirektoraadi ressursidirektor. Senisest veelgi vastutusrikkam ametikoht on venitanud tema tööpäevad 12-tunniseks, millele tuleb lisa näpata ka nädalavahetustest. Maive Rute on Euroopa Komisjonis ametis kaheksandat aastat ja see on tema kolmas direktorikoht.

Nii temal kui ka Euroopa Komisjoni põllumajandusdirektoraadi ametnikuna töötaval abikaasal Jüri Rutel on kõrges komisjonis töötamiseks pensionieani kehtiv leping. See oli ka põhjus, miks perekond ostis Brüsseli südalinna kolmekorruselise maja vaatega järvele. Maive Rute on sihikindluse ja pühendumuse musternäide: selleks et saada lotovõit, tuleb vaeva näha. Lapsepõlvest saati on ta teadnud, et elus edasi jõudmiseks peab pingutama. Tema nüüdne 12 000-eurone kuutasu võib küll nii mõnegi panna kadedusest pead vangutama, ent kõigil on võimalik sinnapoole pürgida. Maive Rute räägib, kuidas temal see õnnestus.

Loe edasi, kuidas Maive oma kolmekorruselist südalinna maja renoveeris ja millest ta kõige rohkem röömu tunneb.

« Avalehele 34 Kommentaari