Mart Normet: "Tahaksin Eesti Laulul kuulda palju rohkem eestikeelset muusikat. Täiesti tõsiselt." Tiit Blaat

Mart Normet (38), kes on aastaid vedanud Eesti Laulu nimelist menuprojekti ja juhtinud Eesti delegatsiooni Eurovisionil, on nagu inimpäike, kellele ei hakka külge isegi vihmasegune vastik kaamos. Ikka suudab ta rääkida asjust kadedaks tegeva vaimustusega.

Kui viimati püüdsin temaga intervjuud kokku leppida, hakkas ta minema Berliini Euroopa ringhäälingute liidu (EBU) seminarile, kus Euroopa riigitelevisioonid ja muu maailma telekanalid esitlevad ja tutvustavad oma kõige edukamaid ja ägedamaid saateid. „Jaapanlaste saated on meile harjumuspäraste saadetega võrreldes üldjuhul täiesti teises registris. Nii veidrad ja kummalised. Aga seekord oli neil üks ülimalt mõnus, moodne ja vajalik idee,” ütleb Normet Jaapani riigitelevisiooni projekti kohta.

Saade, mida Normet kirjeldab, algab täpselt südaööl, aga kindlat lõpukella- aega pole. See räägib unetusest ja on mõeldud inimestele, kel on uinumisega raskusi. Saates räägivad psühholoogid ja asjatundjad ning inimesed saavad helistada, et teemat arutada. Kihvtiks, nagu Normet ütleb, teeb kogu asja see, et saatel on äpp, kus on tore nupp, millele saad vajutada, kui hakkad lõpuks magama jääma. Kui kriitiline hulk inimesi on nuppu vajutanud, saade lõpeb. „See kõik kokku tundus nii orgaaniline ja mänguline, et mul endal tekkis mõtteid, mis on tavapärastest raamidest väljas. Sa ei kujuta ette, kui kiiresti raam mind tüütama ja piirama hakkab, mistahes valdkonnas.”

1. novembril on Eesti Laulule lugude esitamise tähtaeg. Karussell läheb jälle täiega käima.

Avalehele
79 Kommentaari
Loe veel: