Tikand ei pea katma tervet kangapinda, juba väike detail äratab tähelepanu. Zara, 29.95 Foto: Zara

Teksapüksid ja -tagid kuuluvad rõivaklassika hulka ja vaevalt leidub kedagi, kelle garderoobis neid pole. Tõenäoliselt on need ühed kõige universaalsemad rõivad, mis kunagi leiutatud – teksasid saab kanda nii tööl, kodus kui ka veidi šikimas võtmes. Kõik taandub teksade stiilile.

Kaunis tikand annab isegi väga lihtsatele vabaajarõivastele trendika ilme. Küll need suveilmad ka siiski veel tulevad… H&M, 24.99

Kui tumedate hästiistuvate pükstega saab moodustada asjalikke komplekte, siis sellesuvised teksatrendid üllatavad naiselike tikanditega. Ka mässumeelsed rebitud ja paigatud teksad pole kuhugi kadunud. Sul jääb ainult üle meelepärased välja valida. 

Lõhkiste teksapükste kandmine on märk muretust meelest ja nooruslikkusest – kui mitte iga päev, siis näiteks lõkkeõhtul kindlasti! H&M, 39.99

Rikkalikud kaunistused

Lillemustrid on sel suvel peale naiselike kleitide võtnud koha sisse ka denimkangal. Lilli ja loodusmotiive jagub teksadele nii prinditud kui ka tikitud kujul. Julgematele on kauplustes saadaval isegi grafitistiilis ja eri embleemidega kaunistatud teksariideid.

Teksamantel on tore alternatiiv tolmumantlile. Kui oled õmblemisega sina peal, proovi ainulaadne pilgupüüdja ise kokku õmmelda! Roberto Cavalli, 1230.- (netaporter.com)

Paigatud ja rebitud

Soovid suvel veidi vabamalt võtta? Rebitud teksapükste kandmisega just see tunne kaasnebki. Sõna „rebitud” all ei pea me silmas üleni lõhkist põlveosa või narmendavat alläärt – kõike saab doseerida sinu stiili järgi, kuid juba paar auku siin-seal lisavad sulle mässumeelsust. Kui end hästi tunned, näevad seda ka teised!

Tommy Hilfigeri rebitud ja paigatud püksid on piisavalt „räsitud”, ent jätavad pintsaku ja saabastega siiski igati asjaliku mulje.
Foto: Scanpix

Naiselikud valikud

Kui sa pole just suurem teksapükste kandja, siis sulle on mõeldud kõikvõimalikud kleidid, tagid, pluusid, seelikud ja aksessuaaridki, mida praegu denimist saada on. Nii nagu teksapüksidki, sobivad ka need (või vähemalt suur osa neist) aasta ringi kasutamiseks.

Alexander McQueeni suvine stiilinäide: kolmveerandpikkuses tikanditega kaunistatud teksad, mille lillemotiiv kordub ka mantlil.
Foto: Scanpix
Tume teksaseelik sobib nii suvel kui ka talvel kandmiseks. Kanna selle juures tenniseid ja T-särki. Versace Jeans, 159.99 (kaubamaja.ee)
Põneva lõikega seelik on tõeline pilgupüüdja, aga et selle kandmisel kindla peale välja minna, hoia muu rõivastus ja aksessuaarid pigem lihtsatena. Zara 17.99
Foto: Zara
Teksakleit on sportlik ja lõbus alternatiiv tavapärasele suvekleidile. H&M, 29.99
Jäta ruumi ka klassikale. Proovi trendikas kolmveerandpikkuses pükse kombineerida soliidse kingapaari, sandaalide, tossude või poolsaabastega – saad iga kord uue tulemuse. Selles peitubki praktiliste teksapükste võlu. Lindex, 19.95 (lindex.com)
Särkkleiti saab kanda nii kleidi kui ka tuunikana pükste või retuuside peal. Väga mugav! Madewell, 155.- (netaporter.com)
Ei suuda otsustada, kas kanda tumedaid või heledaid teksasid? Palun, siin on kuldne kesktee! Guess Jeans, 129.99 (kaubamaja.ee)