Arstide perekonnast: Katrin Gross–Paju on emeriitprofessorite, ülikooli lastekliiniku neuroloogi Tiina Talviku ja kaua aega kliinikumi juhatuses olnud Raul Talviku tütar. Tema õde, samuti doktorikraadiga Inga Talvik on ülikooli kliinikumi lastehaigla lasteneuroloogia osakonna juhataja. Peale meditsiini ühendab pere naispoolt nakatavalt rõkkav naer. Nad kohe oskavad elu huumoriga võtta. Foto Priit Simson

Sel nädalal avanes Estonia teatri vahetus läheduses asuvas Teatri Puhvetis fotonäitus, mis kannab nime „Üks päev neuroloogiakeskuses”. Piltidele on jäädvustatud haiglaelu nii, nagu see arsti pilgu läbi paistab, valiku fotosid leiab kõrvalküljelt.

Selleks käisid Eesti närvihaiguste keskuse tohtrid, õed, psühholoogid ja füsioterapeudid pool aastat fotograafiakursusel, et näitusel olevad pildid poleks juhuslikult telefoniga tehtud klõpsud, vaid kannaksid endas püüdlust professionaalsuse poole. Fotograafide Alver Linnamägi ja Kaupo Kikkase käest said medtöötajad teada, mis on säriaeg ja ISO ning kuidas kujundada kaadrit. Tulemust võib igaüks minna oma silmaga kaema, see on huvitav sissevaade haigla siseellu.

Loe pikemalt, miks on närviarstidel vaja end aeg-ajalt hoopis muus rollis proovile panna, mismoodi see kõik patsientidele kasulik on?

« Avalehele 7 Kommentaari