Minu jaoks on söök hea, kui see on korralikust toorainest algusest lõpuni ise tehtud, ütleb Domenico Nicolino. Mana Kaasik

Milanost pärit temperamentne Domenico Nicolino on oma 35 eluaasta kohta väga palju reisinud ja eri riikides töötanud. Milanos üles kasvanud kokk alustas karjääri juba 19-aastaselt, kui läks tööle ühe Põhja-Itaalia suusakuurordi restorani kööki. Pärast kaht aastat Itaalias suundus ta Londonisse, kus ootasid Michelini tärniga restoranid. Aastate jooksul on Domenico teinud eri maade tipprestoranides süüa nii kuumade kui ka külmroogade harus ning peakokana kööki juhtides valmistanud isegi magustoite.

Sel nädalal Tallinnas uksed avanud restorani Flavore peakokk Domenico hindab käsitsi valminud toitu. „Minu jaoks on söök hea, kui see on korralikust toorainest algusest lõpuni ise tehtud. See võib-olla ka burger, aga kui kokad on kuklid, pihvi, kastme ja ülejäänud lisandid kohapeal valmistanud, siis võib ka lihtne burger olla äärmiselt maitsev!” kinnitab ta.

LP lugejatele soovitab Domenico jaanipäevaks kaht kerget rooga. Eelroaks, aga ka niisama veini kõrvale sobib veise carpaccio, millel on tavapärasest erinevad lisandid. Kui mujal kuulub sellise liharoa juurde põld-võõrkapsas ehk rukola, parmesan ja balsamico, siis Domenico valmistab seda metsaseente, marineeritud sibula ja punase veini vinegretiga. Küpsetatud kala juurde seevastu sobivad imehästi grillitud ja marineeritud aedviljad ning salsa verde. Mõlemad road on jõukohased kodukokalegi.

Avalehele
1 Kommentaari
Loe veel: