Bergeni ülikooli professor Atle Dyregrov on kliiniline psühholoog, kelle uurimisvaldkond on lein, traumad ja katastroofide mõju. Oma tööga on ta arendanud Eesti ja Norra kriisipsühholoogiat ning aidanud selle arengule kaasa kogu maailmas. Foto: Karin Kaljuläte

Atle Dyregrov (66) on mees, kelle poole pöördutakse siis, kui pommid plahvatavad, laevad upuvad ja lennukid alla kukuvad – kui keegi on ootamatult hukkunud ning elusatele jääb lein ja trauma. Ta on tegelenud nii Euroopa terrorijuhtumite, 2001. aasta 11. septembri, suurõnnetuste kui ka Aafrika, Lähis-Ida ja endise Jugoslaavia riikide olukorraga pärast laastavaid sõdu. 1994. aastal oli ta Aafrikas Rwanda genotsiidi julmuse ja tragöödia tunnistajaks, 2011. aastal aitas leida leevendust neil, kes kaotasid oma lapsed Norra massi- mõrvari Anders Behring Breiviki veretöö tõttu.

1994. aastal jõudis ta sotsiaalministeeriumi kutsel esimest korda Eestisse. Pärast Estonia hukku oli meil vaja teada, kuidas aidata meres hukkunud 285 Eesti kodaniku lähedasi.

Avalehele
29 Kommentaari
Loe veel: