Late Night Gimp Fight Foto: promo

• Väljamaa komöödia

Viimasel ajal kiputakse Eestis monotüki ja püstijalakomöödia vahele võrdusmärki panema. Tallinn Comedy Festival näitas kõige puhtamat stand-up-komöödiat ja tõi siia USA-st ja Ühendriikidest koomikuid, keda siinsed hea nalja fännid olid aastaid ainult YouTube’i kaudu vaadanud. Koos kohalike lemmikute Jan Uuspõllu, Peeter Oja ja teistega sai ettevõtmisest kokku üks vääriline gurmeeüritus.

• Nihestunud pilt ilust

Veel viimast nädalat on Kumus avatud näitus „Surm ja ilu. Gootika kaasaegses kunstis ja visuaalkultuuris”. Kuigi näiteks punk, aids ja terrorism ei kõla kõige maalilisemate inspiratsiooniallikatena, üllatab näitus puhta, isegi toore iluga. On asjakohane hoiatada, et lapsed ja nõrganärvilised peaksid saalides ringi jalutades ettevaatlikud olema, kuid soovitaksin seda ikkagi kõigile.
"DeStudio Maria" 1993. Näitus "Surm ja ilu"
Repro

• Film, mida ei tohiks olla

Reedel linastus tänavusel Berliini filmifestivalil Kuldkaruga pärjatud film „Taksojuht”. Alates 2010. aastast on Iraani režissööril Jafar Panahil keelatud filme teha ja riigist lahkuda. Uus pooldokumentaal tõendab, et Panahi pole poliitika surve all kibestunud ega kinnisideedesse mattunud. Saame pildi Iraani riigi olukorrast ja õõvastavast islami totalitarismist.
Film "Taksojuht"
Kaader filmist