Kliimamuutus on paljudesse lemmikpaikadesse toonud kõrvetava suvepäikese, mis on pigem nuhtlus kui sõber, ning nüüd otsitakse jahedamaid reisisihtkohti.
REISIKIRI | 11 päeva kuulsal mägirajal: 20-kilone seljakott, külm öö karjapidajate vanas onnis ja hulk võrratuid vaateid (2)
Kuigi oktoobri lõpus ja novembri alguses keegi enam kehva ilma tõttu ohtlikuks muutuval Mont Blanci mäe ümber kulgeval matkarajal ei käi, ootas mind seal ees meeldiv üllatus.
Honolulus Waikiki rannas päikesevanne võttes on tunne kui kuninga kassil. „Kardina taha“ piiludes nägin ka kohalike elu eri tahke.
REISIKIRI | „Mägedes saime aru, et ehk olime ampsanud liiga suure tüki...“ Autoga Tartust Veneetsiasse ja tagasi (1)
Mida jõuab näha ja mitu riiki läbida kahenädalase autoreisi jooksul Tartust Veneetsiasse ja tagasi? Neljaliikmeline pere – ema-isa ja kaks rüblikut – proovisid järele ja jäid rahule.
„Poes tabas mind šokk. Toitu sai osta ainult suures pakendis, alla neljaliitrist piima polnud mõtet otsima hakatagi." USA-sse kolinud eestlanna Heleene lugu (33)
Heleene Tambet (31) sattus USA-sse elama tänu spordistipendiumile. Kümme aastat hiljem on ta endiselt Ameerika Ühendriikides, aga üsna vastakate tunnetega.
Berliin on üle ilma tuntud peolinn, kuid ka lastega on selles suurlinnas väga mõnus aega veeta.
Kes siis ei teaks Bolognast pärit kastet ja pastat, aga sihtkohana pole see linn Itaalia puhul kindlasti esirinnas. Enda kogemuse näitel võin öelda, et tasub sellele võimalus anda.
Barcelonat külastades tasub võimaluse korral sõita ka suurlinnast välja.
Kuigi Läti on eestlaste seas juba kinnistunud kui autoreisi sihtpunkt, nii et selle ajal saab uudistada ka toredaid maakohti, siis nüüd tasuks ette võtta Leedu varjatud pärlid. Näiteks keerulise nimega Anykščiai linn ja selle ümbrus.
Portugali pealinn pakub jalutamisrõõmu ja rikastab silmaringi, aga võimaldab vahepeal ka lihtsalt aja maha võtta. Head veini rüübates päikeseloojangu vaatamine on omaette elamus.
Kas olla teel kolm päeva autoga või kolm tundi lennukiga – iga Pariisis käija enda vaba valik.
Itaaliat väisanud toiduajakirjanik Silja Luide jagab reisisoovitusi ja annab nõu, kus hästi süüa saab.
Turiste on Laoses täpselt parasjagu – piisavalt, et oleksid välja arenenud turistile vajalik infrastruktuur ja teenused, kuid siiski ei saa seda võrrelda naaberriikide Tai ja Vietnami populaarsusega.
REISIKIRI | Lapsega Londonisse? Üheksa-aastase „kaardilugejaga“ on Londonis reisida täitsa tore, aga... (1)
Metropol ja lapsed sobivad kokku eeldusel, et ka lapsel on huvi inimhulkades ja kultuurimeres orienteeruda. Suuremal osal neist vist ikka on.
Colombia on külastatavuselt Ladina-Ameerika kolmas sihtkoht – 2022. aastal väisas seda maad rekordarv, 4,5 miljonit turisti. Colombia on tuntud eelkõige imelise looduse, rahvusparkide, mitmekülgse toidukultuuri ning väga heade maitseomadustega ja kvaliteetse kohvi poolest. Colombiat külastas Pauligi...
Tänu kümnetele filmidele, sarjadele ja muusikavideotele teame kaudselt kõik, kuidas Miami elu välja näeb. Kuidas on lood tegelikult?
Laevareis ümber Kuuba annab Kariibidest väga eriilmelise ülevaate.
Ärevas maailmas on muutunud palju – aga mitte soov reisida.
Sõdivasse riiki Ukrainasse puhkama minek ei ole kahtlemata tavaline. Ja kindlasti pole see ka mingi lõbureis.
Igas Lõuna-Korea kodus on kohustuslik ese spetsiaalne kimtšikülmkapp ja valitseb „riiklik lein“, sest poistebänd BTS on pausil sõjaväekohustuse tõttu. „Aga kõige suurem mure on oma tuleviku pärast,“ nentis kohalik noor.
2023. aasta Eesti toidupiirkond on Mulgimaa, kuhu tasub sõita uute maitsete avastusretkele.
Poola põhjarannikul paiknev Gdańsk tõmbab aina enam ligi ka eestlasi.
Rännumees ja kirjanik Olev Remsu otsis Ukrainas sealsete juudi kogukondade jälgi ja avastas, et Lvivis paiknenud paarisajast sünagoogist tegutseb praegu üksainuke.
REISIKIRI | Kui ma Rhodosele jõuan, pole metsatulekahjud veel alanud... Kreeka saarte salahoovused (1)
Rändur Silvia Pärmann hüppas saarelt saarele Dodekaneesidel, mis on Mandri-Kreekast visatud nii kaugele merre, et paberile trükitud maakaartide aegu ei mahtunud mõni saar Kreeka kaardile äragi.
Kui Põhja-Itaalias valitseb Kesk-Euroopale omane kord, siis Lõuna-Itaalias elatakse veidi vabamas rütmis ja muretumalt.
REISIKIRI | Näha Budvat ja surra... Näen, kuidas neli vetelpäästjat asetavad vee piirile hallijuukselise vanaproua keha (11)
Soliidses eas kaunis Budva on Montenegro enim külastatud linn. Igal suvel tõmbab see ligi rohkelt puhkajaid, kes soovivad uidata vanalinna tänavatel, päevitada Budva Riviera liivarandadel ja pidutseda, nagu homset ei tulekski.
Aserbaidžaani tuntakse kui „tule maad“ ning Bakuus ja selle ümbruses saab see otsese tähenduse. Olgu selleks siis leegikujulised pilvelõhkujad või küngas, mille veerel vohab looduslik igavene tuli.
Paljudele inimestele seostub Itaalia just filmidest ja raamatutest tuntud Toscana piirkonnaga.
REISIKIRI | Soolorändurina Gröönimaa avarustes. Kohalike põhiteema: uus lennujaam pöörab elu pea peale (5)
Gröönimaal on võimalik fjorde imetleda, jääkilbil sammuda ja tundras põhjapõtradega tõtt vaadata. Kohalik elu on aga mitmeplaanilisem kui turisti ideaal. Tööstus toob leiva lauale. „Veri, higi ja pisarad“ pole ses kontekstis liialdav kirjeldus.