Täna avati kaheksa päeva kestev 34. Tallinna Rahvusvaheline Festival Jazzkaar. Avakontserdil tuli esmaettekandele Andre Maakeri, Peeter Vähi ning Laur Joametsa uudisteos „Kitarriookean“.

Kevin Melk,
EPL kultuur

Neljapäeval algava Jõulujazz 2021 maiuspaladeks on kolm tribüütkontserti legendaarsetele muusikutele Louis Armstrongile, Jaco Pastoriusele ja Bill Evans-Monica Zetterlundile. Rahvusvahelised jazzistaarid Marc Ribot ja Salvador Sobral esitlevad oma värskeid albumeid.

EPL Kultuur

15.-24. oktoobrini toimuv kontserdihooaeg Sügisjazz teeb kummarduse hiljuti meie seast lahkunud armastatud lauljale, pedagoogile ja laululoojale Uno Loobile ning toob publikuni nii Euroopa džässitähed kui ka Eesti džässitalendid.

EPL Kultuur

Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar 2021 tõi seitsme päeva jooksul kuulajateni 116 muusikasündmust, festivalilavadel esinesid parimad Eesti jazzmuusikud, kelle mitmed teosed kõlasid esmaettekandes. Festivali külastas ligi 9000 muusikasõpra.

EPL Kultuur

23.-29. augustini toimuv festival Jazzkaar 2021 üllatab tallinlasi terrassikontsertidega. Publiku ja muusikute vahelisi piire hakkavad murdma Eleryn Tiit, Susanna Aleksandra ja Andre Maaker ning Ellip.

EPL Kultuur

Kultuuribiidis jagab seekord muusikasoovitusi instrumentaalne elektroonilise muusika rühmitus MODULSHTEIN, kuhu kuuluvad klarnetist Marten Altrov, efekti- ja sämpliboss Aleksei Semennihin ehk DJ Bandit ning helilooja, muusik ja produtsent Aleksandr Žedeljov. Koosseis astub üles 26. augustil festival...

Festival Jazzkaar 2021 toimub! 23.–29. augustini aset leidev sündmus muudab Telliskivi Loomelinnaku suviseks jazzioaasiks üllatades kuulajaid uue muusika ja värskete kontserdikavadega. Festivalile on oodatud nakkusohutuse kontrolli läbinud külastajad, kohapeal on avatud kiirtestimise punkt.

EPL Kultuur