Inglise lauljatar Lucy Woodward

Esmakordselt augustis toimuv festival Jazzkaar 2021 avaldas kauaoodatud programmi. 23.-29. augustini muutub Telliskivi Loomelinnak suvelõpu jazzioaasiks, kus saab nautida rikkalikku muusikaprogrammi – nii vokaalmuusika erinevaid värvinguid kui ka instrumentaalmuusika tipptaset.

EPL Kultuur
New Wind Jazz Orchestra

Esmaspäevast saavad jazzisõbrad nautida kontserte tavapärases keskkonnas. Ligi kolm kuud kestnud vaikuse järel astub 24. mail esimesena Kumus publiku ette New Wind Jazz Orchestra kontserdiga „Uued loojad, uued tuuled“.

EPL Kultuur
Dee Dee Bridgewater
Jazzkaar 2021 avaldas põhiprogrammi
Festival toimub 16.-23. aprillini

Festival Jazzkaar 2021 avab pärast piirangute lõppu turvaliselt muusikafestivalide kevadhooaja. 16.-23. aprillini toimuval sündmusel saab kuulda põnevaid lauljatare, tipptasemel instrumentaliste ja esmakordselt on laval kolm orkestrit.

EPL Kultuur
Dirty Loops

Festival Jazzkaar 2021 avalikustas festivali toimumiskuupäevad ning Rootsi menubändi Dirty Loops kontserdi uue toimumisaja, milleks on 23. aprill.

EPL Kultuur
Juubelikontserdil on mõneti paratamatu, et kutsutakse kampa vanu sõpru ja meenutatakse olnud aegu. Emotsionaalselt on see mõistetav. Fotol külalisartist Arno Tamm

Džässitrall käib Eestis aasta läbi ja see teeb džässist vähemalt muusikasündmuste kontekstis ühe elujõulisema žanri. Nimetagem kontsertidel kõlavat džässiks siiski mööndustega, mitte et tänapäeval üldse oleks mõistlik muusikas enam liiga forsseeritult žanritest kõnelda.

Priit Pruul
Estonian Voices Noblessneri Valukojas

Kümnendat tegevusaastat tähistav Estonian Voices andis eile, 13. detsembril Noblessneri valukojas kaks suurejoonelist kontserti. Sündmusega pandi kaunis punkt festivali Jõulujazz 25 Tallinna kontsertidele. Festivali finaal toimub teisipäeval Tartus, kus toimub Estonian Voicese 10. sünnipäeva turnee ...

Kadri Voorand

Festival Jazzkaar 2020 sai eelmisel nädalal suurejoonelise lõppakordi jäise mandri visuaale ja muusikat ühendava kontsertetendusega “Antarktika 200”. Kuue riigi artistid andsid kuue päeva jooksul 27 vaimustavat kontserti. Koos lisaprogrammidega toimus festivali raames ligi 100 muusikasündmust ning f...

EPL Kultuur
Jazzkaar 2020 lõpetamine. „Antarktika 200” ning Raun Juurikas, Arve Henriksen (Norra) ja Brian Quinn (Šveits)

Tänavune Jazzkaar ei olnud kellegi unistuste festival, kuid oluline on, et see üldse toimus.

Priit Pruul
Jazzkaare lõpetamine. "Antarktika 200".

Jazzkaar rõõmustab pea igal aastal kuulajaid eriprojektidega, nii ka tänavu. Seitsmepäevasele jazzipeole pani suursuguse punkti eepiline heliteos "Antarktika 200", mis tuli esitamisele Coca-Cola Plazas.

Andres Putting,
EPL Kultuur
KULTUURIBIIT | Tšellist Theodor Singi playlist

Täna selekteerib kultuuribiidi rubriigis muusikat auhinnatud tšellist Theodor Sink, kes on tuntud solisti, kammermuusiku ja esindusorkestri ERSO tšellorühma kontsertmeistrina. Peagi näeb teda koos Peedu Kassiga esinemas Jazzkaarel.

Jazzkaare avakontsert 2019

Turvalise festivalikogemuse pakkumiseks töötas 9.-15. oktoobrini ja 3. novembril toimuv festival Jazzkaar välja “Turvalise festivali juhendi” külastajatele, muusikutele ja korraldajatele. Kõigile osalejatele kehtib kohustus järgida kõiki Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti poolt kehtestatud reegleid...