The Motown Sound

Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar 2021 tõi seitsme päeva jooksul kuulajateni 116 muusikasündmust, festivalilavadel esinesid parimad Eesti jazzmuusikud, kelle mitmed teosed kõlasid esmaettekandes. Festivali külastas ligi 9000 muusikasõpra.

EPL Kultuur
Susanna Aleksandra

23.-29. augustini toimuv festival Jazzkaar 2021 üllatab tallinlasi terrassikontsertidega. Publiku ja muusikute vahelisi piire hakkavad murdma Eleryn Tiit, Susanna Aleksandra ja Andre Maaker ning Ellip.

EPL Kultuur
KULTUURIBIIT | Elektroonilise muusika rühmituse Modulshtein playlist

Kultuuribiidis jagab seekord muusikasoovitusi instrumentaalne elektroonilise muusika rühmitus MODULSHTEIN, kuhu kuuluvad klarnetist Marten Altrov, efekti- ja sämpliboss Aleksei Semennihin ehk DJ Bandit ning helilooja, muusik ja produtsent Aleksandr Žedeljov. Koosseis astub üles 26. augustil festival...

Joel Remmel Trio

Festival Jazzkaar 2021 toimub! 23.–29. augustini aset leidev sündmus muudab Telliskivi Loomelinnaku suviseks jazzioaasiks üllatades kuulajaid uue muusika ja värskete kontserdikavadega. Festivalile on oodatud nakkusohutuse kontrolli läbinud külastajad, kohapeal on avatud kiirtestimise punkt.

EPL Kultuur
Jazziauhinnad 2021 publikuhääletus: anna oma hääl

Eesti Jazziauhindu antakse välja 15. korda, et tunnustada silmapaistva tegevuse eest muusikuid, noori talente ja jazzivaldkonna edendajaid. Eesti Eesti Jazziauhinnad 2021 hääletus kestab 29. märtsi südaööni (öö vastu 30. märtsi) ning auhindade üleandmise aja ja koha kohta antakse infot jooksvalt.

EPL Kultuur
Dee Dee Bridgewater
Jazzkaar 2021 avaldas põhiprogrammi
Festival toimub 16.-23. aprillini

Festival Jazzkaar 2021 avab pärast piirangute lõppu turvaliselt muusikafestivalide kevadhooaja. 16.-23. aprillini toimuval sündmusel saab kuulda põnevaid lauljatare, tipptasemel instrumentaliste ja esmakordselt on laval kolm orkestrit.

EPL Kultuur
Dirty Loops

Festival Jazzkaar 2021 avalikustas festivali toimumiskuupäevad ning Rootsi menubändi Dirty Loops kontserdi uue toimumisaja, milleks on 23. aprill.

EPL Kultuur
Juubelikontserdil on mõneti paratamatu, et kutsutakse kampa vanu sõpru ja meenutatakse olnud aegu. Emotsionaalselt on see mõistetav. Fotol külalisartist Arno Tamm

Džässitrall käib Eestis aasta läbi ja see teeb džässist vähemalt muusikasündmuste kontekstis ühe elujõulisema žanri. Nimetagem kontsertidel kõlavat džässiks siiski mööndustega, mitte et tänapäeval üldse oleks mõistlik muusikas enam liiga forsseeritult žanritest kõnelda.

Priit Pruul
Estonian Voices Noblessneri Valukojas

Kümnendat tegevusaastat tähistav Estonian Voices andis eile, 13. detsembril Noblessneri valukojas kaks suurejoonelist kontserti. Sündmusega pandi kaunis punkt festivali Jõulujazz 25 Tallinna kontsertidele. Festivali finaal toimub teisipäeval Tartus, kus toimub Estonian Voicese 10. sünnipäeva turnee ...

Estonian Voices

26. novembrist 14. detsembrini toimuv festival Jõulujazz 2020 tähistab 25. sünnipäeva. Esinevad hinnatud Eesti artistid ja rahvusvahelised tähed Cyrille Aimée, Dirty Loops, Los Aurora, Daniel Erdmann ja Marcin Masecki.

Kadri Voorand

Festival Jazzkaar 2020 sai eelmisel nädalal suurejoonelise lõppakordi jäise mandri visuaale ja muusikat ühendava kontsertetendusega “Antarktika 200”. Kuue riigi artistid andsid kuue päeva jooksul 27 vaimustavat kontserti. Koos lisaprogrammidega toimus festivali raames ligi 100 muusikasündmust ning f...

EPL Kultuur
Jazzkaar 2020 lõpetamine. „Antarktika 200” ning Raun Juurikas, Arve Henriksen (Norra) ja Brian Quinn (Šveits)

Tänavune Jazzkaar ei olnud kellegi unistuste festival, kuid oluline on, et see üldse toimus.

Priit Pruul
Jazzkaare lõpetamine. "Antarktika 200".

Jazzkaar rõõmustab pea igal aastal kuulajaid eriprojektidega, nii ka tänavu. Seitsmepäevasele jazzipeole pani suursuguse punkti eepiline heliteos "Antarktika 200", mis tuli esitamisele Coca-Cola Plazas.

Andres Putting,
EPL Kultuur