27. korda toimuv festival Jõulujazz algab reedel, 25. novembril kontserdiga Vaba Laval, kus oma teist täispikka stuudioalbumit „Late to the Party“ esitleb Anett. Koos lauljatariga esineb bänd laiendatud koosseisus ning oodata on ka üllatuskülalist.

FOTOD | Jõulujazzi avanädal pakkus ovatsioone (1)
Armstrongi tribüütkontsert esitati täissaalile

25. novembrist 14. detsembrini toimuva festivali Jõulujazz 2021 avanädal tõi publikuni muusikaelamusi jazzist elektroonikani. Takti seadsid jonas.f.k., Tobias Tammearu Trio, Estrada Orchestra ja Jason Hunter Band solistidega.

EPL Kultuur

Neljapäeval algava Jõulujazz 2021 maiuspaladeks on kolm tribüütkontserti legendaarsetele muusikutele Louis Armstrongile, Jaco Pastoriusele ja Bill Evans-Monica Zetterlundile. Rahvusvahelised jazzistaarid Marc Ribot ja Salvador Sobral esitlevad oma värskeid albumeid.

EPL Kultuur

Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar 2021 tõi seitsme päeva jooksul kuulajateni 116 muusikasündmust, festivalilavadel esinesid parimad Eesti jazzmuusikud, kelle mitmed teosed kõlasid esmaettekandes. Festivali külastas ligi 9000 muusikasõpra.

EPL Kultuur

Täna jagab kultuuribiidis oma lemmikmuusikat džässlauljatar ja laulukirjutaja Ivi Rausi, kes astub üles 23.-29. augustini toimuval festivalil Jazzkaar showcase-kontserdil muusikalis-mängulise koosseisuga IMPROVOC.

Esmakordselt augustis toimuv festival Jazzkaar 2021 avaldas kauaoodatud programmi. 23.-29. augustini muutub Telliskivi Loomelinnak suvelõpu jazzioaasiks, kus saab nautida rikkalikku muusikaprogrammi – nii vokaalmuusika erinevaid värvinguid kui ka instrumentaalmuusika tipptaset.

EPL Kultuur

Esmaspäevast saavad jazzisõbrad nautida kontserte tavapärases keskkonnas. Ligi kolm kuud kestnud vaikuse järel astub 24. mail esimesena Kumus publiku ette New Wind Jazz Orchestra kontserdiga „Uued loojad, uued tuuled“.

EPL Kultuur

Aprill on jazzikuu ja traditsiooniliselt ka festivali Jazzkaar toimumisaeg, mille tähistamiseks kutsub festival kõiki õue liikuma ja kuulama värskelt valminud Jazzkaare audiogiidi ja rännaku interaktiivse kaardi, mis teeb jalutuskäigu, jooksu- või rattaringi põnevamaks, tutvustades seitset erinevat ...

Eesti Jazziauhindu antakse välja 15. korda, et tunnustada silmapaistva tegevuse eest muusikuid, noori talente ja džässivaldkonna edendajaid. Eesti Eesti Jazziauhinnad 2021 hääletus kestab 29. märtsi südaööni (öö vastu 30. märtsi) ning auhindade üleandmise aja ja koha kohta antakse infot jooksvalt.

EPL Kultuur