Jazzkaar 2021 avaldas põhiprogrammi 
Festival toimub 16.-23. aprillini

Festival Jazzkaar 2021 avab pärast piirangute lõppu turvaliselt muusikafestivalide kevadhooaja. 16.-23. aprillini toimuval sündmusel saab kuulda põnevaid lauljatare, tipptasemel instrumentaliste ja esmakordselt on laval kolm orkestrit.

EPL Kultuur

Festival Jazzkaar 2021 avalikustas festivali toimumiskuupäevad ning Rootsi menubändi Dirty Loops kontserdi uue toimumisaja, milleks on 23. aprill.

EPL Kultuur

26. novembrist 14. detsembrini toimuv festival Jõulujazz 2020 tähistab 25. sünnipäeva. Esinevad hinnatud Eesti artistid ja rahvusvahelised tähed Cyrille Aimée, Dirty Loops, Los Aurora, Daniel Erdmann ja Marcin Masecki.

Festival Jazzkaar 2020 sai eelmisel nädalal suurejoonelise lõppakordi jäise mandri visuaale ja muusikat ühendava kontsertetendusega “Antarktika 200”. Kuue riigi artistid andsid kuue päeva jooksul 27 vaimustavat kontserti. Koos lisaprogrammidega toimus festivali raames ligi 100 muusikasündmust ning f...

EPL Kultuur

Tänavune Jazzkaar ei olnud kellegi unistuste festival, kuid oluline on, et see üldse toimus.

Priit Pruul

Jazzkaare tasuta kontsertide päevaal on võimalik avastada uusi põnevaid artiste, värsket muusikat ning saada osa harivatest diskussioonidest. Sel aastal toimuvad tasuta kontserdid 10.-12. oktoobrini. Telliskivi Loomelinnakus ja Noblessneri sadamalinnakus.

Täna selekteerib kultuuribiidi rubriigis muusikat auhinnatud tšellist Theodor Sink, kes on tuntud solisti, kammermuusiku ja esindusorkestri ERSO tšellorühma kontsertmeistrina. Peagi näeb teda koos Peedu Kassiga esinemas Jazzkaarel.

Tänase kultuuribiidi muusika valis kitarrist ja helilooja Jaak Sooäär, kelle uus plaat "Goodbye July" koosseisus Sooäär-Yaralyan-Ounaskari jõuab lähipäevadel Eestis plaadipoodidesse. Voogedastusse jõuab plaat pärast esitlust Saksamaal 2. oktoobril.

Aprill on rahvusvaheline jazzikuu ning traditsiooniliselt ka festivali Jazzkaar toimumisaeg. Seoses eriolukorraga jagati kodumaa olulisimad jazziauhinnad täna veebi teel Jazziklubist Philly Joe’s.

Jazzkaar 2020 toimub uuendatud programmiga 9.-15. oktoobrini 2020 Telliskivi Loomelinnakus ja 3. novembril Alexela Kontserdimajas. festival avaldas täna uue kava, üks peaesinejatest Dee Dee Bridgewater (USA) on jätkuvalt kavas.

EPL Kultuur