PUUST JA PUNASEKS | Martin Herem selgitab, kas Eesti saadab sõdureid Ukrainasse (288)
Kuula saate „Valeinfo: paljastatud!“ värsket osa!

Viimastel kuudel on järjest rohkem arutatud Eesti sõdurite saatmist Ukrainasse. Sellega käib kaasas omajagu valeinfot ja ärevust: väidetakse, et Eesti ja NATO on juba eesliinil või lausa kuulutanud sõja Venemaale. Kuidas on tegelikult? Saates on külas kaitseväe juhataja kindral Martin Herem.

Marta Vunš
KUULA | Massiivne valeinfo-skeem Facebookis petab eestlastelt raha välja (21)
„Valeinfo: paljastatud!“ avab uurimise tagamaid

Anu Välbast Alar Kariseni. Facebookis vohav valeinfo-skeem kasutab pahatahtlikult kuulsaid eestlasi, et ohvreid „investeerima“ meelitada. Sedasi kaovad inimeste suured säästud ja saab kahjustada kodumaiste kuulsuste maine.

Kaili Malts,
Marta Vunš
KUULA | Kes valetab? Peaministri skandaal puust ja punaseks (220)
„Valeinfo: paljastatud!“ erisaade

Kes on valetanud rohkem, kas Kaja Kallas või tema oponendid? Või hoopis Venemaal äri ajavad ettevõtjad? Värskes podcasti episoodis võtsid peaministri skandaali juppideks Delfi uuriva toimetuse juht Holger Roonemaa ja Eesti Päevalehe poliitikatoimetaja Herman Kelomees.

Kaili Malts
KUULA | Kuidas sai Twitterist ühe mehe sooloprojekt?  (49)
„Valeinfo: paljastatud“ uus osa!

Valeinfot ei piirata, ent autoritaarsete riikide tsensuuri täidetakse hoolega. Kas Twitterist on saanud arvamuste ja ideede turuplats, nagu Elon Musk väidab? Kas Twitteris on absoluutne sõnavabadus? „Valeinfo: paljastatud“ podcast analüüsib, kuidas on Twitter vaid aastaga äratundmatuseni muutunud.

Marta Vunš

Eestimeelse EKRE riigikogu liige Kalle Grünthal ja venemeelse KOOS liikumise juhtfiguur Oleg Ivanov räägivad koostööst ajal, kui Koos liikumise nägu Aivo Peterson Eesti-vastase kuriteo kahtluse tõttu trellide taga istub. Kuidas me sellisesse olukorda ikkagi jõudsime?

Kaili Malts,
Martin Laine